Ks. prof. dr hab. Ignacy Dec był wówczas rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Jego sekretarzem i jednym z najbliższych współpracowników był wtedy ks. prof. dr hab. Andrzej Tomko. – Z tej papieskiej decyzji ucieszyłem się może bardziej niż ktokolwiek inny, bo posługując wiele lat przy Księdzu Rektorze, wiedziałem, że jest to osoba odpowiednia do tej godności. Kapłan, człowiek wspaniały, wielkiego serca, a przede wszystkim ogromnej mądrości. To są bowiem cechy, które wobec ukazywanych przez współczesny świat przeciwności pozwalają mu realnie, racjonalnie i z głęboką wiarą realizować posłannictwo Chrystusa – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. prof. Andrzej Tomko.
Źródło: Jubileusz diecezji świdnickiej
Jubileusz diecezji świdnickiej
Poprzedni artykuł
