Samorząd lekarski od początku maja wygasił uprawnienia lekarskie już ponad 150 medykom spoza UE. Jeśli cudzoziemcy pracujący w polskiej służbie zdrowia nie dostarczą dokumentów potwierdzających znajomości języka polskiego, to podzielą los zawieszonych kolegów. Chodzi o kolejnych kilkaset osób – w większości narodowości ukraińskiej. Naczelna Rada Lekarska nie ma wątpliwości, że nie znając języka polskiego na odpowiednim poziomie, nie można leczyć, nie narażając pacjenta na ryzyko utraty zdrowia.
Źródło: Zrozumieć pacjenta
Zrozumieć pacjenta
Poprzedni artykuł
